Narodowy Dzień Mlecznej Fermy

file.jpeg

 W dniu 6 września w Kombinacie Rolnym Kietrz odbył się Narodowy Dzień Mlecznej Fermy. W tym dniu wielu producentów mleka, hodowców jak i wystawców spotkało się, aby porozmawiać o problemach w hodowli bydła i rozwiązaniach, które mogą pomóc je zniwelować.

Nie mogło zabraknąć również firm: Corteva Agriscience,  która wystawiała się wraz z działem nasiennym Pioneer, Barenbrug i De Heus, partnerami tworzącymi edukacyjny program dla rolników „Krowie na zdrowie”.

W Kietrzu nasze stoiska wystawowe odwiedziło wielu klientów z różnych zakątków Polski. Na ich pytania odpowiadali koledzy z działu środków ochrony roślin jak również nasion i pasz.

Jedną z największych atrakcji była możliwość zwiedzania fermy bydła mlecznego Kietrz- największej w Polsce. Dział nasienny Pioneer współpracuje z Kombinatem od wielu lat, dlatego dla swoich gości zorganizował specjalne zwiedzanie z przewodnikiem - zootechnikiem.

Jednym z uczestników spotkania był nasz gość z USA Bill Mahanna, który jest globalnym konsultantem firmy Corteva Agriscience w dziedzinie kiszonek i żywienia bydła. Była to doskonała okazja, aby wymienić z nim swoje uwagi i wysłuchać jego dobrych rad. Dzień wcześniej odbył się wykład Billa, który wysłuchało wielu hodowców bydła.

Oprócz namiotów wystawowych Corteva przygotowała również kolekcje odmian kukurydzy marki Pioneer. O odmianach i ich zaletach opowiadał Marek Szwec, nasz promotor z tego regionu.

Na miejscu nasza specjalistka w dziedzinie kiszonek, Hanna Nowak, robiła badania dostarczonych przez naszych klientów kiszonek. Rolnicy, którzy przygotowali najlepsze otrzymali specjalne nagrody.

Doradcy Barenbrug.jpg

NDMK2.jpg

Narodowy Dzień Mlecznej Fermy uważamy za bardzo potrzebny i liczymy, że w przyszłym roku ponownie spotkamy się z rolnikami, aby przy tej okazji wymienić się z nimi naszą wiedzą i posłuchać o ich potrzebach i problemach w hodowli bydła.

 • Barenbrug Polska Sp. z o. o.
  ul. Sowia 15
  62-080 Tarnowo Podgórne Polska
 • www.barenbrug.pl
 • De Heus Sp. z o.o.
  ul.Lotnicza 21B
  99-100 Łęczyca
 • www.deheus.pl
 • Corteva Agriscience™
  ul. Józefa Piusa Dziekońskiego 1
  00-728 Warszawa
 • www.corteva.pl
 • CLAAS Polska sp. z o.o.
  ul. Świerkowa 7, Niepruszewo
  64-320 Buk
 • www.claas.pl

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj zasad bezpieczeństwa zamieszczonych na etykiecie.

Nie czekaj, zapisz się do programu i odbierz darmowe Vademecum użytków zielonych! Dołącz do programu