Gospodarstwo Majątek Ziemski Stary Jaworów SA

Informacje podstawowe

 • Początek akcji: 20 września 2020
 • Planowany koniec: 30 czerwca 2022

Galeria zdjęć gospodarstwa

Opis gospodarstwa

Gospodarstwo Majątek Ziemski Stary Jaworów SA mieści się w dolnośląskich Milikowicach, niedaleko Świdnicy. Jego historia zaczyna się w 1994 roku, kiedy to rozpoczęła się działalność Skarbowego Przedsiębiorstwa Rolnego Stary Jaworów Sp. z o.o Następnie po szeregu przekształceń, ostatecznie w 2011 roku nastąpiło połączenie spółek 2BEfficient ze spółką Skarbowe Przedsiębiorstwo Rolne Stary Jaworów, dzięki któremu powstała obecnie działająca spółka Majątek Ziemski Stary Jaworów z nową siedzibą w Milikowicach.

Tereny milikowickiego gospodarstwa to ponad 2500 ha, na których dominują gleby ciężkie i gliniaste, głównie III klasy. Takie tereny wymagają szczególnej opieki i najlepszych odmian traw oraz kukurydzy. Niezawodne odmiany Pioneer (głównie P9363, P9911, P7529) siane są na ok 300 ha, po mieszance gorzowskiej – mieszance traw poplonowych B&G 13 Milkway Poplon od Barenbrug. Uprawiana jest także lucerna. Użytki zielone zajmują ok 160 ha. Na pozostałych terenach siane są zboża (głównie pszenica i jęczmień), rzepak oraz uprawiane buraki cukrowe.

Stado krów mlecznych w Majątku Ziemskim Stary Jaworów SA liczy ok 460 krów, których wydajność mleczna to ok 37-40 litrów od krowy dziennie. O sukcesie wydajności mlecznej decyduje systematyczna praca i bardzo dobre, wysokiej jakości pasze. Żywienie oparte jest o paszę z linii Optimlek Balance NGMO, która pozwala uprościć żywienie poprzez ograniczenie komponentów dawki oraz czyni ją bardziej powtarzalną. Wspólnie z firmą De Heus wdrażane są liczne koncepty żywieniowe takie jak Prelacto dla krów zasuszonych oraz Program Kaliber zapewniający prawidłowy odchów jałówek.

W Gospodarstwie wykorzystuje się bardzo szeroki zestaw maszyn firmy CLAAS, w tym ładowarki teleskopowe, kombajny, prasy wysokiej stopnia zgniotu, prasy rolujące i ciągniki, dzięki którym Stary Jaworów może pochwalić się świetnymi wynikami i jakością pokosów czy żniw.

 • Barenbrug Polska Sp. z o. o.
  ul. Sowia 15
  62-080 Tarnowo Podgórne Polska
 • www.barenbrug.pl
 • De Heus Sp. z o.o.
  ul.Lotnicza 21B
  99-100 Łęczyca
 • www.deheus.pl
 • Corteva Agriscience™
  ul. Józefa Piusa Dziekońskiego 1
  00-728 Warszawa
 • www.corteva.pl
 • CLAAS Polska sp. z o.o.
  ul. Świerkowa 7, Niepruszewo
  64-320 Buk
 • www.claas.pl

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj zasad bezpieczeństwa zamieszczonych na etykiecie.

Nie czekaj, zapisz się do programu i odbierz darmowe Vademecum użytków zielonych! Dołącz do programu